Tags

, , , , , ,

Snapchat to aplikacja mobilna, która powstała w 2011 roku i od tamtego czasu cieszy się rosnącą popularnością. Wymyślili ją Evan Spiegel oraz Robert Muprhy – wówczas studenci Uniwersytetu Stanforda.  Jej właścicielem jest firma Snap Inc..

Snapchat – co to?

Aplikacja Snapchat służy do przesyłania sobie zdjęć i filmów, które… znikają po maksymalnie 10 sekundach. Według najnowszych danych korzysta z niego dziennie ponad 150 milionów użytkowników na całym świecie. Za pomocą aplikacji użytkownicy przesyłają sobie w ciągu jednego dnia ponad… 700 milionów plików! Co ważne, wszystkie pliki bezpowrotnie znikają po 24 godzinach, co było nowością na rynku komunikatorów.

Snapchat – debiut na giełdzie

Snapchat odniósł tak ogromny sukces, że jego właściciele postanowili wejść na giełdę. Stało się to 2 marca tego roku. Szybko okazało się, że firma osiągnęła większe zyski, niż się tego spodziewano.  Już na samym początku notowań jej akcje kosztowały 24 dolary za sztukę, a nie 17, jak przypuszczano. Kapitalizacja giełdowa spółki wyniosła ponad 31 miliardów dolarów.

Snapchat – Czy wiesz, że…

– W 2014 roku Facebook chciał kupić Snapchata za 3 miliardy dolarów. Transakcja nie doszła jednak do skutku.

– W 2015 roku przychody Snapchata wynosiły 58,6 milionów dolarów, natomiast rok później 404,5 milionów dolarów!

– Na czym zarabia Snapchat? Główny przychód generują: efekty aparatu, filtry, filtry sponsorowane, relacje na żywo.