Poznaj nasze darmowe szkolenia z inwestowania

Każdy, kto w swoim życiu dorobił się oszczędności, chociażby niewielkich, stanął przed dylematem: co dalej? Czy przeznaczyć dodatkowe pieniądze na przyjemności, odłożyć na konto, czy może zainwestować?

Logicznie rzecz biorąc, inwestycja wydaje się najlepszym rozwiązaniem, pozwala bowiem na zwielokrotnienie kapitału, który nie jest nam w tej chwili absolutnie potrzebny. Nie wszyscy jednak decydują się na takie posunięcie. Dlaczego? Inwestycje często wiążą się z ryzykiem, a ponadto wymagają nakładu czasowego oraz wiedzy. Jak jednak każdej dziedzinie, również w inwestycjach można się wyszkolić. Oto kilka punktów na temat tego, na co pozwala odpowiednie wyszkolenie w inwestycjach:

  1. Zdobywasz wiedzę pozwalającą Ci na efektywne zarządzanie pieniędzmi, nie tylko tymi zainwestowanymi. Powiększanie zasobu wiadomości odnośnie inwestowania zmienia sposób myślenia o oszczędnościach i kapitale. Zyskać może na tym domowy budżet, ponieważ wraz z nauką odnośnie inwestowania idzie także ta o zarządzaniu kapitałem domu lub firmy. Osoby uczące się inwestycji od zera, stają się jednocześnie lepsze w dysponowaniu pieniędzmi, które nie są oszczędnościami.
  2. Inwestycje mogą być pierwszym krokiem ku dochodowi pasywnemu. Dochód pasywny to taki Święty Graal młodych inwestorów, moment, w którym nie musisz już podejmować żadnych działań, aby uzyskiwać miesięczny przychód pozwalający na godziwe życie. Nie każdy jest w stanie dojść do tego etapu w inwestycjach, z pewnością jednak poszerzanie wiedzy na szkoleniach może w tym pomóc.
  3. Samodoskonalisz się w sposób praktyczny. Ludzki umysł nie lubi pustki, zawsze starając się ją wypełnić jak nie interakcjami, to wiedzą. Szkoląc się z zakresu inwestycji, kierujesz swoją uwagę w rejony, które pozwolą Ci stać się człowiekiem bardziej świadomym ekonomicznie. Poznajesz wagę pieniędzy, mechanizmy nimi rządzące, zdobywasz nowe doświadczenie, które potem możesz wykorzystać we własnym życiu.
  4. Inwestowanie to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie stałą emeryturę, a potomkom godziwy spadek. Niezależnie od oficjalnych komunikatów ze strony rządu, państwowe emerytury nie są czymś, na co warto by czekać. Już w tej chwili co trzeci emeryt ma zbyt mały dochód, aby zakupić potrzebne leki, a wraz z obniżeniem wieku emerytalnego istnieje możliwość, że przyszłe pokolenia będą miały jeszcze gorzej. Skoro nie można liczyć na państwo w kwestii godziwej starości, pozostaje jedynie działać na własną rękę. Wiele inwestycji długoterminowych może nabierać wartości nawet przez dziesiątki lat, jest to więc idealny wybór dla tych, którzy chcą dorobić się czegoś w dłuższej perspektywie.
  5. Pieniądz, który zostawisz sam w sobie, traci na wartości. Jeśli masz oszczędności i nic z nimi nie zrobisz, bardzo szybko zje je inflacja. Ta może nie wygląda groźnie w perspektywie kilku miesięcy, czy nawet lat, jeśli jednak odłożysz pieniądze na dłużej, drastycznie stracą na wartości.
  6. Warto zabezpieczyć się na trudne czasy. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się dodatkowe źródło dochodu. Dzięki szkoleniom w inwestowaniu dowiesz się, w co lokować kapitał w czasie ekonomicznej stabilności, a na czym można zyskać w czasie kryzysu.
  7. Staniesz się niezależny. To prawdopodobnie główny powód, dla którego warto poszerzać wiedzę o inwestycjach. Niezależność może mieć różną naturę – niektórzy marzą o byciu niezależnym od szefa czy klientów, inni – od banków lub kredytów. Dzięki szkoleniom w inwestycjach możesz dowiedzieć się, które rodzaje inwestowania są dla tych, co chcą odciąć się od instytucji finansowych, podczas gdy inne zapewnią stały, dodatkowy dodatek do pensji.

Szkolenie się w inwestowaniu może być przydatne dla absolutnie każdego, kto posiada chociaż minimalne oszczędności. Nawet niewielki wkład własny może być dobrym początkiem dla finansowej niezależności oraz świadomości ekonomicznej. Inwestowanie jest najbardziej praktycznym sposobem dbania o swoją przyszłość.

Nade wszystko, szkoląc się w inwestowaniu, niczego nie tracisz, jedynie zyskujesz wiedzę, którą będziesz mógł później wykorzystać w odpowiedniej chwili. Każdy moment jest bowiem dobry na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem swoich oszczędności.

Zainteresowany? Wystarczy kliknąć!