Czy wiesz jak mnożyć pieniądze na facebooku – akcje sponsorowane?

Facebook jest obecnie największym i najlepiej prosperującym serwisem internetowym na świecie. Doprowadził do powstania całej gałęzi specjalizacji zwanej social media marketingiem, jest też także kopalnią możliwości zarobkowych – a także scamu i spamu. Jak mnożyć pieniądze na facebooku za pomocą akcji sponsorowanych? Oto kilka podpowiedzi.

  1. Najpierw zainwestuj w polubienia. Poprzez inwestycję mamy tu na myśli – zaangażowanie w pozyskiwanie polubień, nie ich zakup. Puste polubienia, kupione w Egipcie czy Bangladeszu nie generują zasięgu, nie przyczyniają się do wytworzenia społeczności. Jak więc zdobywać wartościowe polubienia? Można to robić na wiele sposobów, od dzielenia się fachową wiedzą, wykorzystywania kanału jako “dostawki” do bloga lub konta youtube, do nawet postowania obrazków o tematyce politycznej. Ważne, aby przy tym integrować się ze społecznością, odpowiadać na komentarze, wiadomości.
  2. Dołącz do sieci afiliacyjnej. Gdy uzbierałeś już polubienia, warto rozejrzeć się za siecią afiliacyjną. W ramach niej będziesz mógł umieszczać reklamy na swojej stronie w zamian za gotówkę uzyskaną w przychodu firmy. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z reklamami – nikt nie obserwuje stron złożonych tylko i wyłącznie z reklam produktów. Dołączenie do sieci afiliacyjnej jest bezpłatne i pozostawia swobodę działania, z drugiej jednak strony – do ciebie będzie należało ustalenie spójnej strategii akcji.
  3. Promuj inne marki. Promowanie marek i firm może kojarzyć się z marketingiem afiliacyjnym, różni się od niego jednak kilkoma szczegółami. W marketingu afiliacyjnym dostajesz pieniądze za każdy kupiony poprzez reklamę produkt lub wejście na stronę. Gdy promujesz markę, płaci Ci ona za sam fakt reklamy. Aby nawiązać taką współpracę, trzeba zbudować solidne zasięgi, podczas gdy marketing afiliacyjny nie wymaga aż tak rozbudowanej społeczności już na starcie.
  4. Nie bój się inwestować w reklamę swojej strony. Za niewielką kwotę, rzędu kilkunastu, kilkuset złotych, można skutecznie wypromować stronę na facebooku. O ile wrzucana treść jest ciekawa i angażująca, wykupywanie reklam sponsorowanych zdecydowanie się opłaca.
  5. Pamiętaj, że facebook lubi ciąć zasięgi. Polityka facebooka może i nie jest jakoś niewiarygodnie agresywna, jednakże w pewnym momencie platforma może spróbować cię zmusić do wykupienia płatnej reklamy poprzez ograniczenie zasięgu postów. Po przekroczeniu bariery kilkunastu tysięcy polubień szybko zauważysz, że docierasz może do jednej trzeciej zainteresowanych. Niestety, radą na to jest jedynie wykupienie reklamy lub postaranie się, aby społeczność sama szukała udostępnionych przez Ciebie treści.
  6. Praktycznie nigdy nie opieraj całej działalności jedynie na koncie na facebooku. Po prostu się to nie opłaca, zwłaszcza w kontekście ucinanych zasięgów. Multiplatformowość zapewnia zdecydowanie więcej profitów niż konserwatywne trzymanie się jedynie facebooka.

Oto sześć podpowiedzi odnośnie zarabiania pieniędzy na facebooku. W tej chwili nie jest to dominująca platforma, jeśli chodzi o akcje reklamowe – zdecydowanie wyprzedza ją Youtube i Snapchat – jednak warto się jej przyjrzeć z bliska. Dobre wieści są takie, że rozkręcenie biznesu na facebooku jest bardzo tanie, nie wymaga wyłożenia kapitału na start. Na facebooku może więc teoretycznie zarobić każdy.