Czy wiesz jak mnożyć pieniądze na prywatnym instagramie?

Zawód influencera to marzenie sporego grona Polaków. Zwłaszcza tych, którzy mają dość pracy na etacie i chętnie zamieniliby ją na wygodne zarabianie z własnego domu. Jednakże zdobycie zaangażowanej społeczności na portalu takim jak Instagram wymaga solidnego nakładu czasu oraz umiejętności organizacyjnych. Są jednak sztuczki, które wydatnie ułatwią Ci zadanie. Jak w łatwy sposób pomnożyć pieniądze na Instagramie i zostać znanym influencerem?

  1. Nie spodziewaj się, że Instagram zostanie Twoją główną platformą. Dla zdecydowanej większości influencerów Instagram jest jedynie portalem satelitowym, dodatkiem do bloga lub kanału na Youtube. Ludzi, którzy zarobili wielkie pieniądze na samym Instagramie jest mało, a i zazwyczaj mowa wtedy o modelach i modelkach, dla których portfolio ciekawych zdjęć stało się przepustką do sesji zdjęciowych dla dużych magazynów.
  2. Zaprzyjaźnij się z tagami. Instagram daje możliwość dołączenia aż do trzydziestu tagów, używanych zarówno przez użytkowników organicznych, jak i boty. Wielu początkujących jednak ma wrażenie, że fotografia z długim ciągiem tagów nie przyciągnie publiki – jest jednak wręcz odwrotnie. Chociaż osoby obserwujące dany profil często ignorują tagi, tak jest to świetny sposób na zdobycie nowych fanów.
  3. Nie ignoruj botów. Chociaż boty na Instagramie mają wyjątkowo złą sławę, związaną głównie z kupowaniem płatnych serduszek i zostawianiem nieodpowiednich komentarzy pod zdjęciami, zazwyczaj są sprzymierzeńcami użytkowników. Dzięki darmowym botom możesz uzyskać wiele polubień od osób, które w inny sposób w ogóle nie znalazłyby Twojego profilu. We wszystkim jednak obowiązuje umiar – wyjątkowo chamska reklama, spam i kupowanie pustych obserwatorów nie jest mile widziane. W drastycznym przypadku można w taki sposób stracić konto.
  4. Połącz swój profil z Facebookiem. Od mniej więcej roku Facebook zapewnia kompleksowe wsparcie partnerskie dla profili na Instagramie. Chociaż funkcja może wydawać się nieintuicyjna – typowym błędem początkujących jest publikowanie każdego zdjęcia z Instagrama także na Facebooku – po głębszym rozeznaniu pomaga w migracji publiki pomiędzy tymi portalami.
  5. Nie bój się startować do dużych marek. Wiele z nich nawiązuje współpracę nawet z mikroinfluecerami aby podtrzymywać bardziej kameralną narrację. Ważne jest jedynie rozeznanie w cenach – nie można żądać zbyt dużej kwoty za zdjęcia, z drugiej strony – propozycja zbyt tania nie jest również traktowana poważnie.
  6. Naucz się robić estetyczne i wyjątkowe zdjęcia. Chociaż brzmi to jak niepotrzebny truizm, wypracowanie własnego stylu zdecydowanie pomoże dotrzeć do publiki. Na Instagramie roi się od estetycznych zdjęć produktów ułożonych w stylu flat lay, z obowiązkowymi paciorkami i kubkami w tle. Zrobienie czegoś innego może więc przyciągnąć zarówno przypadkowych widzów, jak i duże marki.
  7. Zainwestuj w dobry aparat. Każdy telefon komórkowy posiada co najmniej dwa aparaty, często jednak zdjęcia robione za ich pomocą są jedynie poprawne. Inwestycja w osobny, nawet niedrogi aparat jest czymś, co natychmiast pozytywnie odbije się na jakości wykonywanych zdjęć. Nie trzeba zaczynać od lustrzanki za dziesięć tysięcy – na początek wystarczy coś skromniejszego, acz bardziej przeznaczonego do fotografowania niż nowy Iphone czy Xiaomi.

Oto siedem rad, za pomocą których Twój Instagram stanie się lepszy, a Ty zaczniesz zarabiać na nim prawdziwe pieniądze. Nade wszystko należy jednak pamiętać, że to jak z inwestowaniem dla początkujących – każdy zaczyna od zera, a milionów fanów nie zdobywa się w jeden dzień. Jak przy każdej inwestycji, także rozkręcenie profilu na Instagramie wymaga poświęcenia zagadnieniu trochę czasu i nabycia określonych umiejętności.