Najlepszy blog o inwestowaniu – poznaj nasze top5.

Chciałbyś poznać sekrety inwestowania, ale nie wiesz, od czego zacząć? Z tymi blogami zaczniesz swoją przygodę z inwestowaniem. Przedstawiamy top 5 najlepszych blogów inwestowaniu, biznesie i finansach. Blogi wybieraliśmy według kilku kryteriów – musiały być to blogi polskich autorów, musiały zawierać konkretną wiedzę odnośnie inwestowania i musiały się wyróżniać wśród konkurencji. Oto nasze top 5:

  1. http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ – blog poświęcony finansom osobistym oraz prowadzeniu biznesu. Autor uczy, jak zarządzać domowym budżetem, jak oszczędzać pieniądze w codziennym życiu oraz jak rozkręcić własny, niewielki biznes, poczynając od zera. Od innych blogów pozycję tę odróżnia spokojne, rzeczowe podejście i skupienie się na pracy u podstaw. To świetna pozycja dla osób, które chciałyby zacząć oszczędzać, ale nigdy nie wiedziały, jak to zrobić.
  2. http://inwestowaniepogodzinach.pl/ – blog o inwestowaniu z prawdziwego zdarzenia. Skupia się głównie na poradach dotyczących nowoczesnych sposobów inwestowania pieniędzy, takich jak kryptogiełda czy e-marketing, ale porusza także bardziej tradycyjne sposoby na inwestycje, jak złoto czy giełda. Dodatkowo autor porusza tematy związane z motywacją, początkami inwestowania, jak osiągnąć sukces, czy też jak dobrze zainwestować pieniądze.
  3. https://prostoofinansach.wordpress.com/ – autorka bloga skupia się na finansach w codziennym życiu. Porusza tematy ulg podatkowych, zmian w fiskusie, organizacji pracy, zmianach w przepisach, które mogą odbić się na finansach przeciętnego obywatela. Notki finansowe przeplata własnymi spostrzeżeniami na temat otaczającego ją świata i ludzi.
  4. https://finansenaobcasach.info/ – blog łączący finanse osobiste, prowadzenie firmy i planowanie domowego budżetu. Autorka z zawodu zajmuje się marketingiem internetowym i finansami. Pozycja ta zawiera dużo informacji na temat inwestowania i prowadzenia firmy od samych podstaw, wyjaśnia palące kwestie i porusza temat zmian w prawie, mogących dotknąć osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Na blogu znajdziemy life hacki finansowe i nieoczywiste sposoby na oszczędzanie.
  5. https://dariuszgrupa.pl/ – nie mogło oczywiście zabraknąć bloga zajmującego się stricte analizą sytuacji na różnych rynkach. Autor jest z zawodu doradcą inwestycyjnym i analitykiem, a na swojej stronie zamieszcza głównie obszerne analizy notować różnych spółek, od czasu do czasu poruszając inne, ogólniejsze tematy.

Czy zgadzacie się z takim rankingiem? A może widzielibyście w nim jeszcze inne blogi? Z pewnością w polskim internecie jest sporo niedocenionych pozycji o tematyce inwestycji i finansów. Staraliśmy się wybrać blogi ciekawe, prezentujące wiedzę w przystępny dla czytelników sposób, poruszające niecodzienne tematy. Jeśli jednak uważacie, że to inni autorzy zasługują na podium w naszym top 5, poinformujcie nas o tym w komentarzach.