Tags

, , , , , , , , ,

Poznaj offline’owe formy metody zakupu kryptowaluty – kantor, bankomat, voucher, pakiet edukacyjny tron

Chociaż nie tak dawno “zakup kryptowaluty offline” wydał się być oksymoronem, ostatnio wysypało sporo propozycji tego typu transakcji. Wynika to głównie z rosnącego zainteresowania taką formą inwestycji ludzi starszych, ale także – spadkiem zaufania do giełd kryptowalutowych. Jakie jednak są podstawowe formy zakupu kryptowaluty offline i jak za ich pomocą pomnożyć pieniądze?

  1. Bitcoinomaty. Istnieją specjalne bankomaty, w których można dokonać zakupu Bitcoina. Aby to zrobić, należy mieć ze sobą smartfon z zainstalowanym dedykowanym portfelem. Celem zakupienia kryptowaluty w trybie offline, należy wywołać kod QR portfela i przyłożyć go do zeskanowania maszynie oraz dokonać prostej transakcji na ekranie. Za całość płaci się gotówką. Wielką zaletą Bitcoinomatów jest z pewnością możliwość przeprowadzenia całej transakcji całkowicie w trybie offline, jednakże za pomocą nowoczesnej technologii. Trzeba jednak dodać, że maszyny pobierają 5% prowizji od każdego zakupu, a dostępne są jedynie w Warszawie, w trzech wybranych punktach.
  2. Kantor. Zdecydowanie większą ofertę kryptowalut i wyższą dostępność mają kantory stacjonarne. W wielu przypadkach możemy je znaleźć także w niewielkich miastach, takich jak Dębica, Mielec czy Przemyśl. Spora część stacjonarnych kantorów kryptowalut to po prostu standardowe kantory walutowe, które postanowiły poszerzyć asortyment. Cena wymiany jest zazwyczaj o kilka procent wyższa niż na giełdzie, za to jednak transakcje są całkowicie anonimowe oraz mogą odbywać się zarówno w trybie online, jak i offline.
  3. Voucher. Vouchery krytowalut są opcją zakupu offline, w ramach której klient nie musi wychodzić z domu. Transakcja odbywać się może telefonicznie, spora część firm oferujących vouchery ma też możliwość wysłania odpowiedniego dokumentu przesyłką za pobraniem. Kupując voucher na kryptowaluty, otrzymujesz dokument możliwy do spieniężenia dzięki firmie pośredniczącej. Podobnie jak zakupu, spieniężenie vouchera może odbywać się w trybie offline. Zaletą tego sposobu jest brak konieczności korzystania z zaawansowanej technologii, takiej jak portfele w pamięci smartfona. W ten sposób można zakupić m.in. Bitcoin czy Ripple.
  4. Pakiet Edukacyjny. Analizując sytuację na rynku kryptowalut można zauważyć, że od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się tzw. Pakiety Edukacyjne, w których skład wchodzą materiały szkoleniowe, a także określona ilość jednostek kryptowaluty. Pakiety te kierowane są głównie do początkujących inwestorów, którzy zanim rozpoczną poważną przygodę z inwestowaniem wpierw muszą dokładnie zapoznać się z zasadami inwestycji. Kryptowaluty dołączane są zwykle, jako dodatek w formie darmowego bonusa i przechowywane na zewnętrznym portfelu zarządzanym przez sprzedawcę. Jednak dostęp do ów portfela posiada wyłącznie klient za pośrednictwem karty dostępu, na której znajduje się login oraz kod do e-portfela. W efekcie pakiet edukacyjny gwarantuje zarówno materiały szkoleniowe, jak i kryptowalutę przechowywaną w bezpiecznym miejscu. Na polski i zagranicznym rynku możemy spotkać się m.in. z pakietem edukacyjnym tron, pakietem bitcon, pakietem ripple, czy też pakietem cryptonsq. Ilość kryptowalut sprzedawana w taki sposób regularnie wzrasta.

Oto cztery sposoby na inwestycje w kryptowaluty offline, ponumerowane od tego, które pojawiło się najwcześniej, to rozwiązań najnowszych. Należy przy tym wspomnieć, że chociaż Bitcoinomaty kiepsko przyjęły się w Polsce i raczej nie jest planowana ich ekspansja na miasta inne niż Warszawa, tak kantory i vouchery mają się całkiem dobrze. Z kolei trudno przewidzieć przyszłość certyfikatów, jako pomysłu bardzo świeżego, o którym wie stosunkowo niewielka grupa inwestorów zainteresowanych tego typu nowościami.