Czy znasz najlepiej rokujące kryptowaluty

Koniec roku 2018 nie przyniósł wielu niespodzianek w świecie kryptowalut. Inwestorzy wiedzący jak pomnożyć pieniądze na walutach kryptograficznych prawdopodobnie już od ponad trzech miesięcy mają swoje typy na najlepszą kryptowalutę bieżącego roku. Pozostałym jednak warto przedstawić kilka najlepiej rokujących pozycji, którym warto przyjrzeć się bliżej. Oto i one.

  1. Bitcoin Cash (BCH). To waluta powstała po rozłamie głównego łańcucha Bitcoina. Wykorzystuje dokładnie ten sam algorytm co oryginalny Bitcoin i podobnie jak on, Bitcoin Cash jest oparty na systemie blockchain. Od pierwowzoru różni się jednak wielkością bloków, co ma na celu minimalizację kosztów transakcji oraz przyspieszenia przepływu środków. Warto zwrócić uwagę na tę kryptowalutę jako bardziej praktyczną wersję starego Bitcoina. Coraz to więcej sklepów internetowych przyjmuje BCH jako środek płatności, może więc się okazać, że Cash w pewnym momencie zupełnie zdominuje swojego poprzednika.
  2. Ripple (XRP). Oparta na systemie rozliczeń w czasie rzeczywistym o tej samej nazwie, kryptowaluta Ripple używana jest głównie przez banki i duże instytucje finansowe. Za jej pomocą można dokonywać bardzo elastycznych, natychmiastowych transakcji zawierających olbrzymią liczbę tokenów. Używana przez ponad 100 banków, operowanie na walucie Ripple chyba najbardziej przypomina grę na forex ze wszystkich znanych inwestycji kryptowalutowych. Z tego względu interesują się nią głównie przedsiębiorcy związani ze światowym rynkiem pieniężnym.
  3. Tron (TRX). Kilkukrotnie wspomniana już na naszym blogu, kryptowaluta Tron jest dość świeżą pozycją na kryptogiełdzie. Stworzona przez uzdolnionego chińskiego programistę, ma na celu innowacje systemu rozrywkowego zarówno w Państwie Środka, jak i w Europie. W przeciwieństwie do większości kryptowalut, Tron opiera swoje działanie nie na udostępnianiu pamięci procesora komputerowego, a dysku twardego. Ma to na celu zgromadzenie w chmurze danych takich jak programy rozrywkowe, działa artystyczne, ale także happeningi oraz manifesty. Tron po wypuszczeniu na giełdę bardzo szybko zyskał duże zainteresowanie społeczności inwestorów i spekulantów.
  4. Cardana (ADA). Jedna z niewielu kryptowalut będąca dziełem zespołu naukowców. Oparta na systemie blockchain, Cardana ma na celu stworzenie wielopoziomowej platformy do smart-kontaktów. Projekt ten wyróżnia się nie tylko zaangażowaniem – trwał ponad dwa lata, a do jego stworzenia konieczne było stworzenie osobnego języka programowania – ale także imponującym wręcz rozmachem. ADA jest śledzona nie tylko przez środowisko akademickie, ale także przez wielu przedsiębiorców, chętnych wyłożyć kapitał na rozwój akurat tej kryptowaluty.
  5. Zcash (ZEC). Oparta o system blockchain Ethereum, kryptowaluta Zcash ma na celu stworzenie bezpiecznej i całkowicie anonimowej sieci płatniczej. W porównaniu z większością podobnych projektów, Zcash imponuje zaawansowaną siecią zabezpieczeń i dążeniu do anonimowości nie tylko użytkownika, ale także samej transakcji. W związku z tym, ani wartość przelanych środków, ani czas korzystania z sieci ma być niemożliwa do wyśledzenia. Zcash ma na celu zastąpienie Bitcoin Cash na pozycji popularnej kryptowaluty przeznaczonej do wykonywania płatności detalicznych.

Oto pięć dobrze rokujących kryptowalut roku 2018. Zdecydowana większość to pozycje bardzo świeże, stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Wyjątkiem jest tu Ripple, która umacnia ostatnio swoją pozycję jako rozwiązanie przeznaczone dla instytucji finansowych. Jak będzie wyglądała sytuacja na kryptogiełdzie w 2019 roku? O tym przekonamy się już niedługo.