Tags

, , , , , , , , , , ,

Poznaj nasze TOP5, czyli w co inwestować na kryptogiełdzie – CryptonsQ, Tron i nie tylko

Ostatnie miesiące przyniosły znaczące zmiany, jeśli chodzi o kryptowaluty. Dokonało się istotne przetasowanie sił na rynku, doszły także nowe technologie i pomysły na wykorzystanie kryptowalut do płatności internetowych i mobilnych. Oto uzupełniająca lista przyszłościowych kryptowalut, zawierająca dodatkowo kilka faktów odnośnie tego, co warto wiedzieć o inwestowaniu w nie.

  1. CryptonsQ – rewolucja w usługach dla biznesu? Kolejną kryptowalutą celująca w popularny segment usług dla przedsiębiorców i konsumentów jest CryptonsQ, znany też w Polsce po prostu jako kryptons. Tym razem jednak twórcy celują w segment rozrywkowy, pragnąc usprawnić przepływ środków pomiędzy twórcami a odbiorcami działalności artystycznej (seriali, filmów, sztuki). O poważnym postrzeganiu kryptowaluty wskazuje posiadanie oficjalnego „whitepaper” a także planach wprowadzenia wirtualnej monety na kryptogiełdę. Na temat „whitepapewr” waluty znajdziemy informacje na stronie głównej, a także stronie anty-radio.pl. Natomiast wprowadzenie na kryptogiełdę może sprawić, iż jednostki CryptonsQ mogą być warte ok. 0,00067453 ETH, czyli znacznie zwiększyć swoją wartość. Warto zatem pamiętać, iż CryptonsQ jest walutą dość młodą, w planach jednak ma ciągły rozwój i finalne wypuszczenie 100 milionów tokenów waluty w pierwszym kwartale 2019 roku. Obecnie natomiast, jak przeczytamy na stronie, klient ma szansę na 41% zysk bez obawy o straty.
  2. Tron. Oparty na bazie sieci Ethernum, Tron opiera się na trzech założeniach: personalizacji, braku możliwości kopania i szybkim przesyle. Podobnie jak CryptonsQ, Tron ma być połączony z przemysłem rozrywkowym, w tym przypadku jednak twórcy stawiają na gry online, w których będzie można otrzymać nagrody w postaci jednostek Trona. Jak na razie kryptowaluta została dopiero co wypuszczona na giełdę, następne miesiące więc pokażą, jak potoczą się losy tego pomysłu. Interesujący i wierzymy, że również bezpiecznym sposobem na jej zakup jest voucher tron.
  3. Altcoin – Jeszcze do niedawna to bitcoin uznawany był za walutę nie do wyśledzenia, jednakże liczba podejrzanych transakcji na stronach używających protokołu TOR zmusił służby specjalne do rozpracowania tej kryptowaluty. Dlatego powstał DeepOnion,  waluta o – podobno – czterokrotnie lepszych zabezpieczeniach, niż bitcoin. Warto tu nadmienić, że DeepOnion nie służy jedynie do kupowania nielegalnej broni, narkotyków i podrabianych dokumentów. Korzysta się z niego także w szlachetnych celach, jak walka z opresyjnymi rządami czy tyranią Państwa Islamskiego. Istnieje jednak także bardziej konwencjonalne zastosowanie tej kryptowaluty – można nią dokonywać mikropłatności w niektórych grach sieciowych.
  4. DragonChain. Kolejna kryptowaluta stworzona z zamiarem wykorzystania w handlu online. DragonChain ma wyróżniać się posiadaniem szerokiej sieci partnerskiej w sklepach, dających upust klientom posiadającym tokeny DragonChaina. Ponadto, waluta “wynagradza” swojego właściciela dla wkład w obrót i ekosystem DragonChaina w ramach specjalnych eventów. Na ten moment rynek DRGN wart jest około 160 milionów dolarów w tokenach.
  5. 0x. O sile 0x świadczy duży wkład sponsorów i inwestorów w tę kryptowalutę. Zwróciła ona uwagę co najmniej kilku znanych “ojców i matek” rynku kryptowalutowego, w rekordowym czasie osiągając przez to obrót rzędu 150 milionów dolarów. Czym jednak jest 0x? To kolejna kryptowaluta oparta o decentralizację i chronienie interesów nabywców, mająca zastąpić nie tyle bitcoina, co popularne Ethernum, do którego zresztą często jest porównywane. 0x ma być jednak bardziej stabilne i bezpieczniejsze przy przysyle.

Oto top 5 nowości na rynkach kryptowalutowych. Oczywiście, na tym nie kończy się lista nowych, interesujących altcoinów, wybraliśmy jednak te, które naszym zdaniem wydają się najciekawsze i najlepiej rokujące. Ważnym kryterium był także czas życia kryptowaluty – na liście znalazły się jedynie te bardzo młode, a więc stosunkowo tanie i o dużym potencjale rozwojowym.