Czy wiesz w co warto inwestować na opcjach binarnych?

Opcje binarne nadal uważane są za nowość w Polsce i coś w co warto inwestować. Chociaż od ich wprowadzenia minęło już sporo czasu, rodzimi eksperci od forexu nie palą się do wyczerpujących referatów na temat opcji. Wielu traderów także ich unika, preferując tradycyjne foreksowe dźwignie. Blogi o inwestowaniu często pomijają opcje binarne w swoich analizach, jako że niewielu autorów specjalizuje się właśnie w opcjach. W efekcie wiedza na temat tego narzędzia jest w kraju raczej niewielka. Wielka szkoda, bo druga połowa roku 2018 to dobry czas na inwestycję w opcje binarne. Oto lista aktywów, które wzbudzają zainteresowanie inwestorów na świecie.

  1. Waluty. Jak przy tradycyjnym day tradingu, także w przypadku opcji pary walutowe to najpopularniejszy wybór inwestorów. Zdecydowaną zaletą tego aktywa jest płynność, mnogość analiz rynkowych oraz niskie spready na najpopularniejsze pary. Waluty idealnie nadają się do inwestycji w opcje binarne, zwłaszcza tzw. drabinowe, przynoszące potencjalnie największy zysk.
  2. Złoto. Wartość złota sukcesywnie rośnie. Przez ekspertów kruszec ten określany jest jako o stosunkowo przewidywalnym zachowaniu, także w krótkich odstępach czasu. Dlatego też złoto może być dobrym aktywem dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna inwestycje w opcje binarne.
  3. Główne indeksy. S&P 500, Nasdaq, Euro Stoxx 50 czy polski WIG20 – popularne indeksy to trafny wybór dla tych, którzy interesują się rozwojem gospodarczym. Podobnie jak główne pary walutowe, wybór najpopularniejszych indeksów ułatwia inwestycję ze względu na dużą liczbę analiz eksperckich oraz prognoz.
  4. Niszowe towary. Dla osób ceniących specjalizację, dobrym wyborem będą niszowe produkty rolnicze. Stosunkowo przewidywalna cena, zależna od podaży, popytu, zbiorów i zmian w polityce importu oraz eksportu sprawia, że sporządzenie analizy trendu ceny kukurydzy czy buraka nie jest trudne nawet dla początkującego inwestora. Zdecydowaną zaletą jest też możliwość zysku większego, niż w przypadku popularniejszych aktywów.
  5. Ropa naftowa. Ze względu na znaczenie gospodarcze cena i podaż ropy naftowej zawsze jest śledzona z zapartym tchem przez analityków, zwłaszcza amerykańskich. Ułatwia to pracę inwestorom i sprawia, że wybranie ropy przy grze w opcje binarne staje się wyjątkowo interesujące. Ropa ma tendencję do dużych wahań w porównaniu z innymi surowcami, co przy opcjach może oznaczać maksymalizację zysku przy trafnym obstawianiu niewielkich odchyleń.
  6. Akcje. To wariant dla tych, którzy kiedykolwiek próbowali swoich sił na giełdzie. Jeśli jesteś inwestorem lepiej orientującym się na giełdzie niż na foreksie, opcje na akcje prawdopodobnie będą najlepszym wyborem.

Typowy broker opcji binarnych oferuje średnio 160 rodzajów aktyw – od par walutowych, poprzez towary, surowce, indeksy i akcje. Nieprawdopodobnym jest skorzystaniem ze wszystkich możliwości, najsensowniejszym posunięciem zawsze więc będzie wybranie tego, w czym dany inwestor czuje się najpewniej. Nie ma lepszych lub gorszych aktyw w przypadku opcji – można stracić na aktywie zyskującym na wartości, i zyskać na aktywie, które wartość płaci. Finalnie więc wszystko tak naprawdę rozbija się o osobiste preferencje, umiejętności i zmysł do inwestowania.