Tags

, ,

Dowiedz się jak pomnożyć pieniądze małymi kwotami

Mówi się, że małe pieniądze to mały zarobek. Rzeczywiście – jeśli ktoś otrzymał w spadku milion dolarów zapewne ma dużo większe możliwości pomnożenia tego kapitału niż osoba odkładająca złotówki od średniej polskiej pensji. Nie oznacza to jednak, że małych pieniędzy inwestować się w ogóle nie da. Wiedzą o tym ci, którzy znają zasady inwestowania dla początkujących. Jak więc inwestować małe – powiedzmy, do tysiąca złotych – kwoty osobistych oszczędności?

  1. Pożyczki społecznościowe. Aby zacząć działać w sektorze pożyczkowym, nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Wystarczy trochę oszczędności, nawet liczonych w kilkadziesiąt złotych. Istnieje wiele serwisów zajmujących się właśnie pożyczkami społecznościowymi, czyli gromadzeniem zarówno pożyczkobiorców, jak i pożyczkodawców. Zalety? Niski próg wejścia finansowego, stosunkowo niewiele formalności. Wadą takich inwestycji jest możliwość natknięcia się na nieuczciwego pożyczkobiorcę oraz stosunkowo niewielkie zarobki na tej formie inwestycji.
  2. Altcoiny. Inwestycje kryptowalutowe mają się bardzo dobrze, nadal zyskując popularność. Oprócz najpopularniejszych walut kryptograficznych, jak bitcoin czy monero, istnieją całe setki niewielki, tanich walut alternatywnych. To właśnie w nich przedsiębiorcy widzą potencjalny zysk. I to spory, bo obstawienie dobrze rokującego altcoina może przynieść wielokrotne pomnożenie kapitału. Nie jest to jednak takie proste zadanie, nie wiadomo bowiem, który – i czy w ogóle – altcoin powtórzy sukces bitcoina.
  3. Fundusze inwestycyjne. Wybór funduszów inwestycyjnych jest bardzo szeroki, a udziały w nich można uzyskać za niewielkie kwoty. Czy jednak na funduszach inwestycyjnych można wiele zarobić? Zasadniczo tak, ale… głównie, jeśli zainwestujesz dobrze duże pieniądze. Podobnie jak w wielu inwestycjach, profity mnożą się z każdym zwielokrotnieniem zainwestowanej kwoty. Na funduszach inwestycyjnych można więc zyskać inwestując niewielkie pieniądze, ale zysk również będzie niewielki.
  4. Przedmioty kolekcjonerskie. Nieważne, czy mówimy o książkach, monetach, znaczkach pocztowych czy komiksach, tutaj na największy sukces może liczyć ten, kto jest dobrym wyszukiwaczem okazji. Im rzadszy bowiem i bardziej niepozorny przedmiot kolekcji, tym większa szansa, że ktoś zechce go odsprzedać za bardzo niewielkie pieniądze. Wielu ludzi nawet nie wie, że stare lalki Barbie, gry na konsole czy figurki mogą być drogimi przedmiotami, które można by odsprzedać kolekcjonerowi.
  5. Giełda. Czy na giełdzie można zainwestować niewielkie pieniądze tak, aby dużo zyskać? Jak najbardziej. Trzeba jednak podchodzić do giełdy w sposób trochę inny niż gracze obracający dużymi kwotami, celować w spółki rozwijające się, z tanimi akcjami. Jest to, oczywiście, dużo bardziej ryzykowne niż większość inwestycji giełdowych, alternatywą są jednak niewielkie zarobki, jakie przynoszą akcje spółek o ugruntowanej pozycji na rynku i drogich papierach wartościowych. Jak zazwyczaj bywa, tego typu akcje są jednak bezpieczniejsze.
  6. Obligacje skarbowe. To sposób na inwestowanie długoterminowe, bowiem obligacje można zawrzeć nawet na dwadzieścia lat. Zalety? Stosunkowo duży zysk po długim czasie oraz spora pewność, bowiem obligacje tego typu wypuszczane są przez państwo. Oczywiście, największą wadą jest czas, jaki trzeba przeczekać, aby uzyskać jakikolwiek zysk. Jest to więc opcja dla osób zbierających dodatkowe pieniądze na emeryturę lub jako spadek dla dzieci.

Zarabianie dużych pieniędzy posiadając bardzo niewielki kapitał jest, co nikogo pewnie nie zaskoczy, zazwyczaj bardzo ryzykowne i rzadko kto odnosi na tym polu pełen sukces. Dużo łatwiejsze jest za to dorobienie sobie za pomocą niewielkich inwestycji. Nawet kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych mogą zostać pomnożone, jeśli się je odpowiednio zainwestuje. Kwestia jedynie tego, że inwestując sto złotych i zyskując dość solidny przychód +50%, mamy w portfelu nadal jedynie sto pięćdziesiąt złotych i operację musimy powtórzyć wielokrotnie (i zawsze z sukcesem), aby dorobić się znaczącej sumy. Nic dziwnego więc, że milionerami najczęściej zostają… dzieci milionerów. Małe kwoty to również sposób na to, jak pomnożyć pieniądze.